Avcılar Kumaş Alanlar-Avcılar Kumaş Firmalar

Avcılar Kumaş Alanlar

21. yüzyıl Türkiye, dünyanın en büyük tekstil sektörlerinden birisidir. Dünya genelinde pek çok ülkeye tekstil ürünleri ihracatı gerçekleştirmekte olan Türkiye’ de, tekstil sektöründe son derece yüksek kapasiteli bir kumaş ihtiyacı bulunuyor. Kumaşın birbirinden farklı türlerine yönelik olarak mevcut olan ihtiyaç, tekstil sektörünün en önemli gider kalemlerinden birisini oluşturuyor. Bu nedenle de günümüzde tekstil firmalarına bu konuda daha ekonomik şekilde çözümler sağlayacak niteliklerde alternatif kanallar oluşturuluyor. Bu çerçevede de İstanbul’ un en önemli tekstil üretim merkezlerinden birisi olan Avcılar ilçesinde tekstil firmalarının elindeki fazla kumaşların satın alımı gerçekleştirilmektedir. Avcılar kumaş alanlar tarafından gerçekleştirilen kumaş alımları ile birlikte tekstil firmalarının elindeki fazla kumaşları değerlendirebilmeleri sağlanabiliyor.

 

Avcılar Kumaş Firmalar

Tüm tekstil şirketlerinin elinde bulunan ihtiyaç fazlası, ithalat fazlası ve aynı zamanda da üretimden artan kumaşlar, çok ciddi bir üretim maliyeti oluşturmaktadır. Bu durumda tekstil firmaları açısından çok ciddi bir yük oluşturuyor. Bu çerçevede de kumaş türüne göre Avcılar kumaş alan firmalar tarafından yapılan alımlar ile bu kumaşları maddi olarak değerlendirebilmek mümkün oluyor. Bu şekilde tekstil firmalarının elinde bulunan ve kullanmadığı tüm kumaşları kolay bir şekilde maddi olarak değerlendirebilme şansına sahip olabiliyor. Böylelikle de maliyetlerinde ve giderlerinde önemli oranda düşüş oluşturabilme şansına sahip olabiliyor. Bununla birlikte Türkiye genelinde tekstil sektörünün de dinamik bir şekilde hareketlilik kazanmasına katkı sağlayabiliyor. Çünkü bu kumaşların daha küçük ölçekli kumaş alım ihtiyacı bulunan tekstil firmalarına satışı gerçekleştiriliyor.

Hızlı ve Güvenilir Kumaş Alanlar

İstanbul Avcılar genelinde tekstil firmalarından kumaş alım işlemleri hızlı ve dinamik bir ekip tarafından gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman ve tecrübeli olan personeller tarafından gerçekleştirilen incelemeler sonucunda, tekstil firmasının elindeki kumaşlar için piyasa değerine uygun bir ücret oluşturulmaktadır. Piyasa değerine uygun standartlardaki fiyatlandırmalar ile tekstil firmalarının da mağduriyetine yol açmadan, sektöre çok ciddi ekonomiklikte bir kumaş sokulabilmesini sağlıyor. Üstelik tüm nakliye süreci gibi işlemler direkt olarak Avcılar kumaş alanlar tarafından gerçekleştirildiğinden, kumaş satmak isteyen tekstil firmaları ekstra bir uğraş vermek zorunda kalmıyor.